Dlaczego nie powinieneś czekać z zakupem klimatyzatora

‍Odkładasz zakup klimatyzatora do czasu, aż temperatura stanie się nie do zniesienia? Nie jesteś sam. Wiele osób czeka z zakupem klimatyzatora aż zrobi się zbyt gorąco. Jednak zwlekanie z zakupem klimatyzatora może okazać się brzemienne w skutkach, zwłaszcza jeśli Twój dom to jednopiętrowe ranczo lub podobny typ domu bez piętra. Kupujący, którzy zwlekają, mogą znaleźć się w poszukiwaniu rozwiązań chłodzących, gdy termometr wzrasta – kiedy ceny są najwyższe, a zapasy są najniższe. Bez klimatyzatora, domy mogą stać się niezdatne do zamieszkania podczas szczytowych okresów upałów, zwiększając ryzyko problemów zdrowotnych, takich jak stres, odwodnienie i udar cieplny. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego należy unikać czekania z zakupem klimatyzatora.

Zapłacisz więcej, gdy kupisz w ostatniej chwili

Jeśli potrzebujesz klimatyzatora, powinieneś kupić go teraz – nie później. Zwlekanie z zakupem klimatyzatora, nawet jeśli masz nadzieję, że cena spadnie, to ryzyko, którego nie powinieneś podejmować. Istnieje kilka powodów, dla których ceny są wysokie w okresie letnim: Popyt na klimatyzatory jest wyższy latem, co oznacza, że podaż jest mniejsza.

Ludzie są bardziej skłonni do zakupu jednostki, która posiada certyfikat Energy Star, więc dostępnych jest mniej jednostek.

Cena gazu, który zasila większość klimatyzatorów, jest również wyższa w okresach szczytowego chłodzenia. Wszystkie te czynniki sprawiają, że klimatyzatory są droższe.

Utrata wydajności chłodniczej przez klimatyzację

Jeśli zbyt długo zwlekasz z zakupem klimatyzatora, a następnie jego instalacją, możesz doświadczyć spadku wydajności chłodzenia. To dlatego, że Twoja jednostka chłodząca będzie musiała pracować ciężej, aby utrzymać Twój dom w chłodzie podczas gorącej pogody. Kiedy wymienisz jednostkę, będzie ona musiała pracować na podwójnym etacie, aby nadrobić stracony czas. Powrót do normalnego poziomu wydajności zajmie trochę czasu. Możesz rozpocząć proces chłodzenia otwierając okna i używając wentylatorów do cyrkulacji powietrza.

Będziesz miał problemy ze znalezieniem wykwalifikowanego instalatora

Jeśli musisz zainstalować nowy klimatyzator, może okazać się, że masz problem ze znalezieniem profesjonalisty, który wykona tę pracę. Wykonawcy są często rezerwowani z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, więc prawdopodobnie okaże się, że firmy są pełne przez resztę lata. Niektórzy wykonawcy nawet odmawiają wykonywania instalacji w miesiącach letnich. Jeśli nie możesz znaleźć instalatora, będziesz musiał rozważyć wykonanie pracy samodzielnie lub czekać do jesieni, aby uzyskać pracę. Jeśli zdecydujesz się zainstalować urządzenie samodzielnie, upewnij się, że wiesz, co robisz.

Instalowanie klimatyzacji jest trudne i może być niebezpieczne

Należy pamiętać, że instalacja klimatyzatorów to wymagająca i niebezpieczna praca. Według Krajowej Rady Bezpieczeństwa, instalacja jest trzecią najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci związaną z instalacją centralnego klimatyzatora. Jeśli zdecydujesz się zainstalować urządzenie samodzielnie, powinieneś upewnić się, że jesteś odpowiednio przeszkolony, masz odpowiednie narzędzia i przestrzegasz właściwych środków bezpieczeństwa.

Jeśli nie chcesz narażać się na ryzyko chorób związanych z upałem, zakup klimatyzatora tak szybko jak to możliwe jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie chłodu w domu. Oczekiwanie na zakup klimatyzatora, aż zrobi się naprawdę gorąco na zewnątrz, może prowadzić do płacenia wyższych cen za urządzenie, dłuższego oczekiwania na instalację, a nawet ryzykowania obrażeń podczas wykonywania instalacji samodzielnie. Aby uniknąć tych problemów, upewnij się, że zaczynasz zakupy jednostki, jak tylko pogoda robi się ciepła.